ایمپلنت

مراحل و هزینه ایمپلنت

ایمپلنت دندانی

قطعا هیچ وقت بشر تصور این چنین نوآوری بدون نقصی را نمی کرد که هم بتواند جای دندان طبیعی از دست رفته را پر کند هم بتواند جلوی تحلیل استخوان که در نتیجه پیری زودرس را به همراه دارد را بگیرد. ایمپلنت نوآوری بدون عیب و کاملا سازگار با بدن انسان

کاشت دندان یا ایمپلنت دندان (Implant) بهترین انتخاب برای جایگزینی دندان های از دست رفته است. برای بسیاری از مردم حتی تصور عارضه ای به نام بی دندانی سخت و غیر قابل تحمل است ولی متاسفانه به دلایل زیادی این احتمال وجود دارد که یک یا چند دندان خود را از دست بدهیم.

درمان بی دندانی با ایمپلنت

حالا دیگر از دست دادن دندان طبیعی هرگز جزئی از نگرانی های ما نخواهد بود و با خیالی آسوده پس از از دست دادن دندان طبیعی می توانید با ایمپلنت دندانی جای آن را پر کنید. حتی بهتر از گذشته

تاچند دهه پیش اگر چنین اتفاقی می افتاد هیچ راهی غیر استفاده از دندان های مصنوعی با آن ظاهر خاصشان نبود ولی خوشبختانه، هم اکنون قراردادن ایمپلنت ها در فک ساده است و ناراحتی خاصی را به دنبال ندارد و تا پایان عمر می تواند نقش دندان واقعی را ایفا نماید حتی روش جدید ایمپلنت دندان با لیزر بهتر و موثرتر است.

فیکسچر ایمپلنت

اجزای تشکیل دهنده ایمپلنت

ایمپلنت دندان یک نوع پایه فلزی خاص از جنس تیتانیوم است که با سلول های بدن کاملا سازگار می باشد و به عنوان جایگزین ثابت و دائمی برای دندان از دست رفته توسط جراح فک و صورت و به پیشنهاد دندانپزشک، برای بیمار استفاده می شود.

پایه ایمپلنت یا فیکسچر که به عنوان ریشه دندان عمل می کند ، آباتمنت که روی پایه ایمپلنت ( فیکسچر ) سوار می شود و تاج یا پروتز که در نهایت روی ایمپلنت بسته می شود.

در این بین اصطلاحات تخصصی دیگری نیز ممکن است به گوش شما برسد مانند : کاور اسکرو ، هیلینگ آباتمنت ، پیچ اتصال آباتمنت به فیکسچر ، قطعات اتصال ریشه به دست دندان ، پلاستیک آباتمنت برای ساخت آباتمنت با اشکال خاص و دلخواه

دندانپزشک ایمپلنت دندان را داخل استخوان فک قرار داده و قسمت تاج و روکش دندان، ساخته شده را بر روی آن قرار می دهد. افرادی که یک یا چند دندان خود را از دست داده اند و یا حتی کل دندان های خود را از دست داده اند با استفاده از کاشت ایمپلنت می توانند زیبایی طرح لبخند و توانایی جویدن طبیعی خود را بازیابند.

سن کاشت دندان در خانم ها پس از 16 سالگی و در آقایان بعد از 18 سالگی می باشد.

همچنین اگر کل دندان های فک خود را از دست داده اید با اوردنچر می توانید دست دندان کامل را با هزینه پایین تر از کاشت تک تک پایه ایمپلنت برای هر دندان ( 2 تا 4 پایه ایمپلنت ) دست دندان را ثابت کنید و نگران لقی دندان مصنوعی نباشید.

پودر استخوانزمان لازم برای اتصال ایمپلنت به استخوان فک

پس از کاشت پایه ایمپلنت در فک پایین ، سه ماه زمان برای اتصال استخوان به ایمپلنت زمان می برد.

همچنین اتصال استخوان در فک بالا پس از کاشت ایمپلنت پنج ماه زمان نیاز دارد.

البته در فک بالا اگر عمل سینوس لیفت انجام شده است بهتر است یک ماه بیشتر فرصت داده شود تا استخوان جدید به تراکم بیشتری برسد.

در هر صورت موارد دیگری نیز ممکن است زمان انتظار را افزایش دهد مانند انواع گرافت استخوانی و یا اسپیلیت کردن استخوان

وقت دندانپزشکی خود را رزرو کنید

ما به وقت شما اهمیت می دهیم ، اجازه دهید برای ورود شما برنامه ریزی کنیم

TOP