مزایای اصلی استفاده از ایمپلنت به شرح زیر هستند:

بهبود ظاهر

ایمپلنت های دندان می توانند ظاهر و احساسی مشابه دندان های طبیعی داشته باشند و به خاطر طراحی خاص آنها برای جوش خوردن در استخوان، می توانند نتایج دائمی برای بیمار به همراه داشته باشند.

بهبود وضعیت صحبت کردن

دندان های مصنوعی ضعیف و دندان هایی که در دهان به صورت محکم قرار نمی گیرند، می توانند باعث اختلال در وضعیت صحبت کردن فرد یا اشکال در ادای کلمات شوند. ایمپلنت های دندان به بیمار اجازه می دهد بدون نگرانی صحبت نماید.

راحتی بیشتر بیمار

به خاطر اینکه این دندان ها بخشی از بدن بیمار می شود، می تواند ناراحتی بیمار را با از بین بردن دندان های مصنوعی متحرک از بین ببرند.

راحتی بیشتر در هنگام غذا خوردن: دندان های مصنوعی نامناسب می تواند مشکلات جویدن غذا را برای بیمار ایجاد نمایند. به هر حال، عملکرد ایمپلنت های دندان مشابه دندان های طبیعی است و به بیمار امکان می دهد با اعتماد به نفس و بدون درد غذاهای مورد نظر خود را بخورد.

افزایش اعتماد به نفس

ایمپلنت های دندان می توانند وضعیت خندیدن فرد را به حالت طبیعی باز گردانده و احساس بهتری را برای فرد نسبت به وضعیت خود ایجاد نماید.

بهبود سلامت دهان

ایمپلنت های دندان نیازمند اصلاح وضعیت سایر دندان ها نیست، در حالی که هنگام استفاده از پل دندان لازم است وضعیت دندان ها اصلاح شود. به خاطر اینکه دندان های مجاور برای حمایت از ایمپلنت اصلاح نمی شوند، بخش بیشتری از دندان های طبیعی در هنگام استفاده از ایمپلنت دست نخورده و سالم باقی می مانند و به این ترتیب سلامت بلند مدت دهان و دندان تامین می شود. علاوه بر این، ایمپلنت های خاص دسترسی ساده تر به دندان ها و بهبود بهداشت دهان را برای بیمار امکان پذیر می نمایند.

دوام و ماندگاری

ایمپلنت های دندان بسیار با دوام هستند و بیمار می تواند برای سال های طولانی از آنها استفاده نماید. با مراقبت صحیح از ایمپلنت ها، امکان استفاده از آنها برای تمام عمر وجود خواهد داشت.

راحتی

ایمپلنت می تواند ناراحتی های خاص بیمار به خاطر نیاز به خارج کردن آنها از دهان و نیز نیاز به چسب های مخصوص برای نگه داشتن آنها در محل را بر طرف نمایند.

عوارض جانبی

ایمپلنت های دندان که برای دهه ها برای بیماران استفاده می شده است، از نظر تکنیکی بی خطر و موثر هستند. جراحی ایمپلنت دندان یکی از رایج ترین روش های درمانی مورد استفاده در حوزه دندان پزشکی است.

عوارض جراحی ایمپلنت دندان بسیار نادر هستند. با این وجود، ایمپلنت دندان نیز مشابه سایر روش های درمانی ریسک ها و عوارض جانبی خاص خود را دارد که این عوارض برای بیمارانی بیشتر مشاهده می شود که سیگاری هستند یا از سایر مشکلات سلامتی رنج می برند. خطرات این روش درمانی عبارت از عفونت (که معمولاً به خوبی به مصرف دارو واکنش نشان می دهد)، وارد شدن آسیب به سایر دندان ها، آسیب ریشه های دندان، مشکلات سینوسی، شکستگی، وارد شدن آسیب به عصب (که می تواند باعث ایجاد درد شود)، بی حسی یا احساس سوزش، ناتوانی در کامل کردن درمان به خاطر غیر کافی بودن استخوان فک، و ناموفق بودن ایمپلنت دندان باشد.

قبل از درمان با ایمپلنت، درباره وضعیت سلامتی و عادت های خود با دندان پزشک صحبت کنید تا به این ترتیب درک مناسب و کامل از خطرات و عوارض جانبی این روش درمانی داشته باشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *