لثه قرمز و ایمپلنت کاشته شده

هزینه کاشت دندان ایمپلنت به چه صورت است ؟

هزینه کاشت دندان ایمپلنت اولین چیزی است که بیمار پس از اینکه با درمان ایمپلنت آشنا می شود می پرسد ، با جلسات رایگان ایمپلنت توسط متخصص ایمپلنت که برای بیماران فراهم می شود می توان از چالشی که برای هزینه کاشت دندان محسوب میشود جلوگیری کرده و با توجه به بودجه فرد درمان را انجام داد زیرا برخی از بیماران بودجه و هزینه لازم را بصورت یکجا برای این نوع درمان را ندارند و باید با انجام مشاوره و پیشنهادات مالی مربوطه آن ها را مطلع کرد، راه کارهایی مانند ایمپلنت اقساطی و تنوع در انواع پرداخت هزینه های ایمپلنت می تواند راه حلی باشد تا بیمار قادر به انجام درمان ایمپلنت شود.

برخی از بیماران ترس از قیمت بالای درمان ایمپلنت را دارند و اینکه چگونه این هزینه کاشت دندان را پرداخت کنند، خوشبختانه راه حل های متنوع در پرداخت مانند ایمپلنت قسطی باعث شده فرد نوع درمان خود را انتخاب کرده و با آگاهی لازم و برآورد با خود درمان را آغاز کند.

ولی نباید این هزینه و پرداخت آن فرد را از انجام ایمپلنت نا امید کند ، با انجام مشاوره رایگان ایمپلنت میتوان به نتیجه دلخواه بیمار برای پرداخت رسید.

هزینه کاشت دندان ایمپلنت چقدر است

در ایران برخی از تجهیزاتی که وارد میشود از قیمت نهایی آن ها در کشورهای خارجی مثل اروپا و آمریکا نیز بیشتر بوده و عامل اصلی آن شرکت های خارجی وارد کننده هستند که با قیمت گذاری های این چنین قدرت خرید همه کشورها را یکسان قلمداد میکنند و یا تجهیزات را با قیمت بیشتری به فروش میرسانند و این تفاوت قیمت بسیار تاثیر گذار می باشد.

در میان درمان های دندانپزشکی هزینه کاشت دندان بسیار بالاتر از بقیه ی هزینه ها بوده و شکایات زیادی را در بر داشته و باید گفت که بیشترین هزینه درمان ایمپلنت به قیمت خود کالا برگشته و دستمزد پزشک نیز ناچیز می باشد.

به همین اساس اقداماتی را در خصوص کاهش هزینه کاشت دندان به عمل آمده و این هزینه دارای تاییدیه های کیفی بوده و از 300 هزار تومان آغاز شده و تا 900 هزار تومان میرسد و با انجام رایزنی هایی که انجام میگیرد میخواهند تلاش کنند تا هزینه ایمپلنت کاهش پیدا کند زیرا اگر کسی بخواهد درمان ایمپلنت را انجام دهد هزینه ای بین یک تا سه میلیون تومان را باید بپردازد.

چرا هزینه کاشت دندان ایمپلنت زیاد است ؟

این نوع درمان در مقایسه با درمان های سنتی که در دندانپزشکی انجام میشود فرق داشته و هزینه های مختلفی را شامل می شود با توجه به اینکه هزینه ساخت ایمپلنت جدا بوده و یا قطعات پروتز آن و هزینه لابراتور و روکش ایمپلنت و هزینه دستمزد پرسنل و متخصص جدا بوده باعث زیاد شدن آن شده است.

هزینه کاشت دندان با انواع ایمپلنت متفاوت می باشد و باید از سیستم های شناخته شده معتبر دندانپزشکی استفاده کرد، برخی مراکز با قیمت نهایی و پایین ایمپلنت سعی در ارزان جلوه دادن قیمت ایمپلنت می کنند ، اشتباه نکنید و با تفاوت 500 تا 1 میلیون تومان ایمپلنت تصمیم نگیرید ، زیرا سیستم های غیر استاندارد و بی کیفیت میتواند صدمات زیادی را وارد کنند ولی اگر ایمپلنت استانداردی گذاشته شود طول عمر زیادی دارد و کیفیت نیز خواهد داشت.

هزینه کاشت دندان ایمپلنت چقدر است ؟

دندانپزشک باید با استفاده از معاینات لازم و با مشاوره ایمپلنت ، هزینه ایمپلنت و روش درمانی متفاوت را با بیمار در میان بگذارد و اینکه نیاز است چه اقداماتی صوت بگیرد و بر طبق آن قیمت متغیر شده و با پرداخت هزینه خوب و مناسب با روکش مناسب آن را تا 2 میلیون در نظر بگیرد.

میزان موفقیت کاشت ایمپلنت

تراکم استخوانتراکم استخوان فک ، کیفیت و سلامتی لثه ، سالمت عمومی بدن میتواند در موفقیت ایمپلنت دندان موثر باشد و آنرا تا 95% افزایش دهد.

سلامت بدن فرد در میزان موفقیت ایمپلنت موثر است. تراکم استخوان فک و سلامت لثه فرد نیز در میزان موفقیت ایمپلنت تاثیر گذار است.

کاشت دندان البته نسبت به بسیاری از روش های قدیمی بهتر و در جوامع پزشکی نیز بیشتر مورد تایید قرار گرفته اما باز هم می گوییم ممکن است برخی به دلیل هزینه بالای آن قید این کار را بزنند. به هر حال بهترین پیشنهاد این است که ابتدا با یک متخصص ایمپلنت در این زمینه مشورت نمایید و سپس اقدام به اخذ تصمیم کنید.

فراموش نکنید هزینه ایمپلنت در مقابل نتیجه نهایی و بهبود کیفیت زندگی ، همچنین جلوگیری از هزینه های بیشتر روش های به غیر از ایمپلنت می تواند نشان دهد هزینه ایمپلنت بسیار مقرون به صرفه و کم است.

کاشت دندان را نمی توان به هر دندانپزشکی واگذار کرد . حتما قبل از آنکه بخواهید به فکر پرداخت هزینه کاشت دندان باشید ابتدا پزشک متخصص ایمپلنت و متعهد و مجربی در این زمینه بیابید تا بتواند با بهترین کیفیت ممکن عملیات کاشت دندان را انجام دهد.

هزینه کاشت دندان در ایران یک سوم کشورهای اروپایی است و با قیمت 1.5 تا 3.5 میلیون تومان است که این هزینه کاشت دندان ایمپلنت در کشورهای اروپایی یک سوم بیشتر بوده

هزینه کاشت دندان ایمپلنت با توجه به وسایل و مواد اولیه و همینطور پروتز و لابراتور و دستمزدی که نیاز است تا متخصص و پرسنل دندانپزشکی درمان را انجام دهند تغییر میکند و این قیمت پایه در ایران با 1 میلیون تومان برآورد شده و در برخی از مراکز و کلینیک ها با 1.5 میلیون دستمزد انجام میگیرد.

پروتز ایمپلنت دندان نیاز به مواد و وسایلی برای ساخت داشته و با توجه به جنس ایمپلنت و نوع آن تغییر کرده و هزینه کاشت دندان در بخش لابراتور نیز محاسبه شده و کمترین هزینه ای که از بیمار گرفته میشود مربوط به دستمزد متخصص بوده

در حال حاضر در ایران هزینه کاشت ایمپلنت برای دستمزد دندانپزشک ایمپلنت و پرسلن درمانی آن کم بوده و تعدادی از افراد برای انجام این درمان از خارج به ایران آمده تا این درمان را روی دندان هایشان انجام دهند.

موادی که برای ایمپلنت استفاده می شود باید از خارج وارد گردند و مجبوریم که آن ها را برای ساختن از کشورهای دیگر تهیه کنیم و این هزینه کاشت دندان با توجه به این موارد گران شده و برای مردم عادی هزینه کاشت دندان زیادی است و هر کسی نمیتواند آنرا انجام دهد.

برای پوشش خدمات درمانی کاشت ایمپلنت در ایران هیچ مرکزی وجود ندارد و هیچ بیمه ای این نوع درمان را پرداخت نمیکند ولی در کشور سوئد برای کاشت دندان هزینه ی 4 دندان را پرداخت میکند و رایگان بوده و در ایران برای کاشت دندان میتوان تحت پوشش بیمه قرار گرفت و اگر فرد تحت پوشش بیمه ای باشد هزینه کمتری را پرداخت میکند و به دلیل نداشتن توان مالی این هزینه جبران شده و با کاشت دندان امکان جویدن در بیمار بی دندان بوجود می آید.

انجمن های دندانپزشکی در تلاش هستند که با همکاری های لازم با وزارت بهداشت و درمان کشور بتوانند راه هایی را برای پایین آوردن هزینه کاشت دندان برای بیماران تامین کنند تا اکثریت مردم بتوانند این درمان را انجام دهند.

با کاشت دندان ایمپلنت در فرد این شانس بوجود می آید که بتواند دوباره از غذاهایی که دوست دارد لذت ببرد و با اعتماد به نفس بیشتری لبخند بزند و یا حرف بزند و دیگر مشکلات قبلی را نداشته باشد.

با انجام راه حل هایی از قبیل سیستم های جدید درمانی هزینه کاشت دندان را کاهش داده اند و با استفاده از ترمیم هایی که انجام میگیرد درمان را سریعتر و آسانتر و کم هزینه تر کردند تا کلیه ی مراحل بهتر انجام گیرد و بیماران نیز هزینه کمتری را پرداخت کنند.

راه حل هایی که طول عمر دندان را افزایش داده

با روکش کردن دندان ها و کاشت دندان با استفاده از ایمپلنت میتواند راه حلی مناسب برای افزایش طول عمر دندان هایی که از بین رفته اند باشد و تنها روشی است که از تحلیل استخوان جلوگیری کرده و به نوعی باعث بازسازی آن شده است.

افرادی که ایمپلنت میکارند میتوانند آن را به عنوان دندان طبیعی حس کنند ، ایمپلنت دندانی به همان صورت دندان طبیعی عمل کرده و هیچ تفاوتی وجود ندارد ، بعد از گذاشتن ایمپلنت فرد میتواند به همان شیوه قبلی غذاهای مورد علاقه خود را بجود و از آن لذت ببرد و به همان رژیم غذایی سالم خود برگدد ، ایمپلنت مانند دندان های طبیعی عمل کرده و شما به خوبی میتوانید مسواک بزنید و یا نخ دندان بکشید ، از ایمپلنت مانند دندان های طبیعی مراقبت کنید تا طول عمر آن ها افزایش یابد.

مراجعات مکرر و پرداخت هزینه کاشت دندان ایمپلنت

برای درمان و کاشت دندان باید به دفعات زیادی به دندانپزشکی مراجعه کرد تا به نتیجه مطلوب درمانی رسید و در کلینیک دندانپزشکی ایمپلنت دکتر شفیعی همه متخصصین در یک مجموعه گردآوری شده اند تا ضمن پایین آوردین هزینه های جانبی مانند مراجعه به متخصص پروتز ، اتاق عمل ، جراح فک و صورت دوره درمان آرامی را تجریه کنید.

انجام ایمپلنت بدون جراحی کردن

بعضی از متخصصین با توجه به تشخیصی که دارند فقط به باز کردن لثه پرداخته و نیازی به انجام جراحی نبوده و این کار باعث افزایش دادن سرعت در کاشت شده و درد و عوارض کمتری را نیز در بر داشته و از تحلیل رفتن استخوان نیز جلوگیری شده و نیازی به پیوند زدن استخوان و هزینه های پیوند استخوان نداشته و درمان در مدت زمان کمتر و کوتاه تری انجام گرفته و بافت زیرین لثه و سطح استخوان دست کاری نمی شود.

یکی از بزرگترین سوالات بیماران در جلسات مشاوره ای هزینه کاشت دندان ایمپلنت است همانگونه که سوال رایج مردم بوده و نگران قیمت ها هستید و باید دانست که با توجه به متغیر بودن شرایط هر کسی هزینه کاشت ایمپلنت و نوع آن متفاوت بوده و باید برای انجام آن با مشاوره گرفتن از متخصصان ایمپلنت استرس کاهش خواهد یافت.

در صورتی که بیش از یک دندان خود را از دست داده باشید، راه حلی که متداول است استفاده از پلاک متحرک می باشد که این روش نیز معایبی را شامل می شود که از معایب آن می تواند به مواردی که در زیر ذکر می شود اشاره نمود :

پلاک متحرک پارسیل به علت سنگینی و فشار گیره ای که به دندان های پایه وارد می شود باعث لقی در آنها شده و لق شدن دندان پوسیدگی تدریجی را در بر دارد. در این شرایط نیز بهترین راه کاشت دندان یا ایمپلنت دندان هست هر چند هزینه کاشت دندان در این روش بالاتر خواهد بود. اما در طولانی مدت هزینه ایمپلنت نسبت به روش های دیگر کمتر خواهد بود.

در صورتی که فرد کل دندان های خود را از دست داده باشد راه حلی که آنها را بسیاری به کار می برند استفاده از پروتز های کامل متحرک می باشد که با این نوع دندان های مصنوعی فرد دچار مشکل در صحبت کردن می شود و طعم غذا را احساس نخواهد کرد و در حرف زدن نیز دچار اخلال می گردد. برای رفع این مشکل نیز میتوان از ایمپلنت دندان یا کاشت ایمپلنت ( اوردنچر ) استفاده کرد.

اوردنچر یکی از روش های ایمپلنت می باشد به این صورت که می توان از چهار ایمپلنت با قطر دو میلیمتر استفاده می شود، این نوع کاشت ایمپلنت در افرادی کاربرد دارد که استخوان فک آنها تحلیل رفته ، پس از اینکه در فک 4 سر توپی شکل قرار گرفت به شکل یک کاسه دندان های مصنوعی را به خود همانند یک پایه نگه می دارد. البته هزینه کاشت دندان در این روش بسیار پایین تر از روش های دیگر ایمپلنت است.

در روش دیگر 8 ایمپلنت مورد استفاده قرار می گیرد و در فک پایین نیز 6 عدد که پروتز ها بر روی این 14 ایمپلنت قرار داده می شوند که هزینه کاشت دندان در هر دو مورد متفاوت است.

در هنگام کاشت دندان ، هزینه های لابراتواری نیز باید محاسبه شود که این مورد به هزینه کاشت دندان اضافه میکند.

هزینه کاشت دندان ایمپلنت بستگی به نوع و کیفیت ایمپلنت نیز دارد. اگر شما از ایمپلنت با کیفیت بهتر استفاده می کنید ، هزینه کاشت دندان بالاتر خواهد رفت.چون هزینه ساخت قطعات ایمپلنت برای شرکت سازنده ایمپلنت بالاتر خواهد بود.

قیمت ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان درمان قطعی بی دندانی با حفظ طول و عرض استخوان مانع از تحلیل استخوان خواهد شد.

کلینیک دندانپزشکی دکتر شفیعی واقع در شرق تهران بزرگ ( رسالت ) با استفاده از بخش مجزا و با بهرمندی از جراح فک و صورت خبره اقدام به کاشت ایمپلنت دندانی با برند های معروف حال حاضر می کند.

بیماران با هر شرایطی بی دندانی می توانند از یک دندان تا چند دندان را با ایمپلنت جایگزین کنند.

ایمپلنت دندان درمانی قطعی و رهایی از بی دندان برای همیشه است.

کلینیک دندانپزشکی دکتر شفیعی جهت رفاه حال هموطنان گرامی درمان ایمپلنت دندان را با قیمت های مناسب و شرایط آسان پرداخت در اختیار مراجعه کنندگان قرار می دهد.

هزینه ایمپلنت ، قیمت ایمپلنت ، شرایط اقساط ایمپلنت و نحوه پرداخت ایمپلنت دندان

قیمت ایمپلنت برند آمریکایی Dio و قیمت ایمپلنت برند سوئیسیSIC  از 2 میلیون تومان 200 هزار تومان تا 2500000 هزار تومان می باشد.

در صورتی که قصد ایمپلنت دندان عقبی ( خلفی ) را دارید هزینه و قیمت ایمپلنت 2200000 تومان ، همچنین اگر قصد ایمپلنت دندان های جلویی ( قدامی ) را دارید هزینه و قیمت ایمپلنت 2500000 تومان می باشد.

شرایط اقساط ایمپلنت شش ماهه در کلینیک دندانپزشکی دکتر شفیعی شرق تهران ( نارمک ) امکان پذیر است.

هزینه درمان با ایمپلنت بستگی به فاکتورهای متعدد به شرح زیر دارد:

۱-کیفیت استخوان ، مقدار استخوان کافی و محل استخوان

۲- تعداد دندان هایی که نیاز به جایگزینی دارند

۳- نوع ایمپلنت های مورد استفاده برای بیمار، ایمپلنت های استاندارد معمولاً ۳ تا ۶ میلی متر قطر و ۶ تا ۱۴ میلی متر طول دارند. این نوع ایمپلنت ها به نحوی طراحی شده اند که امکان متصل کردن آنها به انواع مختلف دندان های مصنوعی وجود دارد.

۴- تعداد ایمپلنت های مورد نیاز برای ایجاد حمایت کافی از دندان های بیمار

2 Comments to “ هزینه کاشت دندان ایمپلنت”

  1. هادی says :پاسخ

    سلام اگه بخوام فک پایین ایمپلنت کنم تخفیف هم داره

    1. roya says :پاسخ

      سلام برای اطلاع از برنامه تخفیف ایمپلنت دندان با کلینیک تماس بگیرید. تلفن : 77244464

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *