دانستنی های دندانپزشکی

لمینت دندان

قبل و بعد لمینت دندانلمینت دندان پوسته ای نازک از جنس سرامیک دندانی است ، این روش اگر چه برای حل مشکلاتی مانند بد رنگی دندان و اصلاح فاصله بین دندانی جنبه درمانی دارد اما بیشتر به عنوان روش اصلاح طرح لبخند شهرت دارد ، این پوسته نازک توسط دندانپزشک زیبایی روی سطح دندان چسبانده می شود سپس شکل داده می شود.

لمینت این قابلیت را داد به هم ریختگی و نامرتبی دندان ها را در شرایط خفیف درمان کند.

اگر در انتظارات خود سفیدی زیادی برای دندانهای خود از لمینت پیش بینی می کنید باید گفت انتخاب رنگ در لمینت دندان همانطور که شما می خواهید انجام می شود یعنی هم خیلی سفید و هم همرنگ دندان های طبیعی خودتان ، هر چند بهتر است با دندانپزشک زیبایی مشورت کنید تا با توجه به علم زیبایی شناختی ، رنگ مو و رنگ پوستتان بهترین انتخاب رنگ را انجام دهید.

از آنجا که درمان لمینت دندان در چند جلسه درمانی انجام می شود ، از لمینت به عنوان ارتودنسی سریع نیز یاد می شود.

ویژگی های لمینت دندان

مهمترین ویژگی لمینت استحکام و طول عمر بالای آن است.

عدم رنگ پذیری لمینت دندان نیز یکی دیگر از ویژگی های اصلی لمینت دندان است.

تعداد جلسات درمانی لمینت دندان

قبل و بعد لمینت دندانحداکثر می توان در 3 جلسه درمان لمینت دندان را انجام داد.

به اینصورت که در جلسه اول معاینه و قالبگیری ، در جلسه دوم پس از آماده شدن لمینت اختصاصی ، لمینت روی دندان های شما بررسی می شود و در جلسه سوم روی دندان ها نصب و تحویل می گردد.

قبل از نصب لمینت ، دندان ها از هر گونه پوسیدگی و روکش های نامناسب مثل آمالگام تمیز می شود ، سپس مقدار کمی تراش روی دندان ها انجام میگیرد ، این تراش بسته به نوع سیستم لمینت سرامیکی است و بسیار جزئی می باشد.

طول عمر لمینت دندان

طول عمر لمینت دندان وابستگی زیادی به نحوه مراقبت از آن دارد ، اگر عادت هایی مثل ناخن جویدن و یا دندان قروچه دارید بهتر است آن ها را ترک کنید ، هر چند اگر ساخت و نصب لمینت روی دندان ها به درستی و دقیق انجام شده باشد جای نگرانی نیست و با رعایت نکات بهداشتی و اصولی می توان تا سالیان درازی از آن استفاده کرد.

یکی از مهمترین نکاتی که باید قبل از شروع لمینت دندان مورد توجه قرار دهید این است که درمان لمینت یک درمان برگشت ناپذیر است و باید هم در انتخاب دندانپزشک و هم موارد انتخابی دیگر نهایت دقت را داشته باشید.

در هر حال لمینت دندان مناسب افرادی است که از فاصله بیش از اندازه دندانها رنج می برند یا دندان های بد رنگ و بد فرمی دارند.

بازگشت به لیست