ایمپلنت دندان, دانستنی های دندانپزشکی

ایمپلنت دندان چقدر طول میکشد | مدت زمان + تعداد جلسات

ایمپلنت دندان چقدر طول میکشد

پاسخ به این سوال که ایمپلنت دندان چقدر طول میکشد و مدت زمان انجام ایمپلنت دندان چقدر است بسته به نوع ایمپلنت، تعداد دندان ها و شرایط بیمار متفاوت است.

اما به صورت تقریبی مدت زمانی که ایمپلنت دندان طول میکشد، در مرکز ایمپلنت شرق تهران به صورت زیر است:

همانطور که گفتیم مدت زمان کاشت ایمپلنت دندان برای هر شخص ممکن بیشتر یا کمتر از زمان های ذکر شده باشد. به همین علت شرایط هر بیمار نیاز به بررسی کافی توسط پزشک دارد.

جهت دریافت مشاوره تخصصی ایمپلنت دندان رایگان با شماره 09193044338 تماس حاصل فرمایید و با پر کردن فرم زیر، منتظر تماس مشاورین ما باشید.

 • ایمپلنت دندان چقدر طول میکشد؟

  مدت زمان ایمپلنت دندان ممکن است از یک روز تا چندین ماه بسته به اینکه نوع ایمپلنت فوری است یا معمولی و تعداد ایمپلنت ها طول بکشد.

 • مراحل ایمپلنت چقدر طول میکشد؟

  هر مرحله ایمپلنت مدت زمان متفاوتی دارد. به عنوان مثال مراحل اولیه ایمپلنت مانند ویزیت و کشیدن دندان ممکن است بین یک تا دو ساعت و زمان کاشت ایمپلنت به علت گذراندن دوره ریکاوری بین ۱ تا ۶ ماه طول بکشد.

 • مرحله دوم ایمپلنت چقدر طول میکشد؟

  مرحله دوم ایمپلنت که اقدامات قبل از کاشت ایمپلنت است بین یک تا سه هفته ممکن است طول بکشد.

 • روکش دندان ایمپلنت چقدر طول میکشد؟

  مدت زمان ساخت روکش دائمی از ۱ تا ۲ هفته زمان می برد.

مراحل ایمپلنت چقدر طول میکشد

مدت زمان مراحل ایمپلنت دندان و اینکه مراحل ایمپلنت چقدر طول میکشد؛ بر اساس شرایط جسمی بیمار و برنامه درمانی متفاوت است.

برخی بیماران نیاز به پیوند استخوان فک دارند که باعث می شود مراحل کاشت ایمپلنت دندان برای آن ها بیشتر زمان ببرد. اما به طور کلی مدت زمان کاشت ایمپلنت دندان از 3 تا 9 می تواند طول بکشد.

برای پاسخ دقیق تر به سوال مرحله دوم ایمپلنت چقدر طول میکشد و به طور کلی “مراحل ایمپلنت دندان چقدر طول میکشد” (How long does a dental implant take)؛ مدت زمان انجام هر مرحله از کاشت ایمپلنت دندان به صورت جداگانه توضیح داده می شود:

 1. مشاوره و ارزیابی اولیه: معمولا بین 30 دقیقه تا یک ساعت زمان می برد.
 2. اقدامات تخصصی پیش از کاشت ایمپلنت: انجام آزمایشات و عکسبرداری ها که از چند روز تا چند هفته ممکن است طول میکشد.
 3. جراحی و کاشت ایمپلنت: در صورتی که به پیوند استخوان یا لیفت سینوس نیاز نباشد، حدودا بین 1 تا 2 ساعت طول می کشد.
  در صورت نیاز به پیوند استخوان که شاید سخت ترین مرحله ایمپلنت دندان همین مرحله باشد و یک دوره نقاهت با طول درمان 1 الی 3 ماهه را طی کند.
 4. جوش خوردن ایمپلنت: فرآیند جوش خوردن ایمپلنت دندان با استخوان فک که معمولا بین 3 تا 6 ماه طول می کشد.
 5. جاگذاری اباتمنت: قرارگیری اباتمنت و بهبود لثه معمولا بین 1 تا 2 هفته طول می کشد.
 6. قرار دادن دندان مصنوعی (تاج): این مرحله ممکن است 1 تا 2 نوبت تا زمان ساخت روکش طول بکشد.

پیشنهاد می کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص هر مرحله و اینکه کاشت دندان چقدر طول میکشد، پس از مطالعه این نوشتار، به مقاله زیر مراجعه کنید:

مقاله پیشنهادی:
مراحل ایمپلنت دندان

هر مرحله از ایمپلنت دندان ممکن است بین 1 تا چند جلسه طول بکشد. در جدول زیر علاوه بر مراحل و مدت زمان ایمپلنت دندان، بررسی شده است که هر مرحله از ایمپلنت دندان چند جلسه طول میکشد:

اقدامات ایمپلنت دندانمدت زمان هر جلسه ایمپلنت
مشاوره و ارزیابی اولیهیک جلسه
آزمایشات پیش از کاشت ایمپلنتبین 1 تا 2 جلسه
جراحی و کاشت ایمپلنتیک جلسه برای هر ایمپلنت
جاگذاری اباتمنتیک جلسه
قرار دادن دندان مصنوعی (تاج)بین 1 تا 2 جلسه
ایمپلنت دندان چند جلسه طول میکشد

مدت زمان انجام جراحی ایمپلنت بستگی به تعداد ایمپلنت های مورد نیاز بیمار و میزان پیچیدگی عمل جراحی دارد.

جراح می تواند چند ایمپلنت را در یک جلسه درمانی برای بیمار کار کند، اما انجام این کار ممکن است مدت زمان جلسه درمانی را طولانی نماید.

بسته به اینکه نوع کاشت دندان ایمپلنت فوری باشد یا معمولی مدت زمان جراحی ایمپلنت متفاوت شده و در دو صورت زیر انجام می پذیرد:

نوع اول: میله ایمپلنت و پایه آن که ایمپلنت را به دندان مصنوعی متصل می کند، بطور هم زمان در محل قرار می گیرد.

نوع دوم: میله ایمپلنت پس از ترمیم استخوان در زیر خط لثه قرار می گیرد و در ادامه یک عمل جراحی دیگر با گذشت چند ماه برای اتصال دندان های مصنوعی به ایمپلنت انجام می شود.

دندان پزشک ممکن است دندان های مصنوعی را در همان روز ایمپلنت در دهان بیمار کار گذارد. به هر حال، معمولاً لازم است سه تا شش ماه برای بهبود یافتن دهان برای این کار صبر شود.

در طول این دوره، دندان پزشک ممکن است از یک پل موقت یا دندان های مصنوعی جزئی استفاده کند تا به این ترتیب فضای خالی بین دندان ها قابل مشاهده نباشد.

در صورتی که بیمار معمولاً از دندان های مصنوعی کامل استفاده می کند، می توان وضعیت این دندان ها را به صورتی اصلاح کرد که امکان استفاده از آنها در طول این دوره وجود داشته باشد.

مدت زمان ایمپلنت دندان

مدت زمان ایمپلنت فوری معمولا در 1 روز خلاصه می شود. به این صورت که؛ ایمپلنت فوری مستقیما جایگزین دندان برداشته شده می شود.

به همین علت مدت زمان کلی کاشت ایمپلنت کاهش می یابد و نیاز به سپری کردن دوره نقاهت 7 ماهه برای جوش خوردن فیکسچر و استخوان فک نیست.

اما نکته مهم در خصوص ایمپلنت فوری این است که شرایط برای هر بیمار متفاوت است و ممکن است همه افراد کاندید مناسبی برای کاشت ایمپلنت فوری نباشند.

اطلاعات بیشتر در مقاله پیشنهادی:
ایمپلنت فوری چیست

پزشکان متخصص در کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی شرق تهران عواملی مانند؛ تراکم استخوان، سلامت لثه و وصعیت دندان در حال تعویض بیمار را بررسی می کنند.

سپس در صورت تایید فاکتورهای فوق، ایمپلنت فوری را برای بیمار تجویز می کنند.

مدت زمان روکش دندان به عواملی مانند نوع برنامه درمانی بیمار و میزان حجم کاری آزمایشگاه دندانپزشکی بستگی دارد. به همین علت در برخی موارد یک روکش موقت تا زمان ساخت روکش دائمی روی دندان قرار داده می شود.

روکش موقت معمولا از مواد اکریلیک یا کامپوزیت ساخته می شود و باعث می شود تا زمان قرارگیری روکش دائمی از دندان محافطت شود.

در رابطه با این سوال که “قالب گیری ایمپلنت چقدر طول میکشد” باید گفت که؛ قالب گیری دندان طی ۲ الی ۱۰ دقیقه انجام می شود.

به طور کلی مدت زمان ساخت روکش دائمی از 1 تا 2 هفته زمان می برد. اما پروسه کلی از لحظه مشاوره اولیه تا قرار دادن تاج دندان از 2 تا 3 هفته زمان می برد.

ارتباط با کارشناسان شما عزیزان می توانید در صورت داشتن هر گونه سوال یا راهنمایی بیشتر در رابطه با اینکه ایمپلنت دندان چقدر زمان میبرد یا ایمپلنت دندان چند روز طول میکشد؛ با کارشناسان ما در تماس باشید تا با رزرو نوبت شرایط شما توسط پزشک متخصص بررسی شود.

بازگشت به لیست

20 دیدگاه در “ایمپلنت دندان چقدر طول میکشد | مدت زمان + تعداد جلسات

 1. مهران عبداللهی گفت:

  سلام ببخشید ایمپلنت دندان چقدر طول میکشد برای 50 سال به بالا؟

  1. رویا جمشیدی گفت:

   سلام دوست عزیز روزتون بخیر
   شرایط شما باید حتما توسط پزشک بررسی بشه و اگر از تراکم استخوان خوبی برخوردار باشید ایمپلنت معمولی بین 1 تا 6 ماه زمان می بره.

 2. سارا سوایی گفت:

  سلام وقت بخیر. ببخشید می خواستم بدونم مرحله دوم ایمپلنت چقدر طول میکشد

  1. رویا جمشیدی گفت:

   سلام دوست عزیز روزتون بخیر. مرحله دوم ایمپلنت که مراحله ارزیابی و عکسبرداری ها هست از چند روز تا چند هفته بسته به شرایط بیمار ممکنه طول بکشه. البته این زمان برای همه یکسان نیست و باید شرایط شما حتما توسط پزشک بررسی بشه.

 3. فاطمه خاقانی گفت:

  سلام روزتون بخیر. ممنون از مطالب خوبتون می خواستم بدونم ایمپلنت چند جلسه طول میکشد معمولا؟

  1. رویا جمشیدی گفت:

   سلام دوست عزیز
   روز شما هم بخیر باشه. به طور کلی ایمپلنت دندان ممکن 5 تا 6 جلسه طول بکشه البته اگر ایمپلنت فوری باشه تعداد جلسات خیلی کمتر خواهد شد.

 4. sharami گفت:

  ببخشید برای من که دندان های بالا رو می خوام ایمپلنت کنم معمولا ایمپلنت دندان چقدر زمان میبرد؟

  1. رویا جمشیدی گفت:

   سلام دوست عزیز. شرایط شما باید حتما توسط پزشک بررسی بشه تا بشه درباره زمان ایمپلنت دندان برای شما صحبت کرد. پیشنهاد می کنیم جهت رزرو نوبت فرم های موجود در صفحه رو پر کنید کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس می گیرند.

 5. damkhani گفت:

  درود
  لطفا بفرمایید برای سن 45 سال ایمپلنت دندان چقدر طول میکشد

  1. رویا جمشیدی گفت:

   سلام دوست عزیز اینکه ایمپلنت دندان چقدر طول میکشد به عوامل مختلفی بستگی دارد. ممکنه فردی نیاز به پیوند استخوان داشته باشه که طبیعتا زمان بیشتری برای کاشت دندان باید سپری بشه. پیشنهاد می کنیم برای بررسی شرایطتون حتما به دندانپزشک متخصص مراجعه فرمایید.

 6. محمدیان گفت:

  مراحل ایمپلنت دندان چقدر طول میکشد؟؟ برای ایمپلنت فوری چطور؟

  1. رویا جمشیدی گفت:

   سلام مراحل ایپلنت دندان فوری کمتر از ایمپلنت دندان معمولی طول میشکد و گاها در یک جلسه می توان کاشت دندان انجام داد. اما مدت زمان مراحل ایمپلنت دندان به طور کلی بین 6 تا 8 ماه طول میکشه

 7. خداوردی گفت:

  سلام خسته نباشید. میشه بفرمایید مرحله دوم ایمپلنت چقدر طول میکشد؟ به طور کلی کاشت ایمپلنت چقدر طول میکشد و در چند جلسه انجام میشه؟

  1. رویا جمشیدی گفت:

   سلام ممنونم دوست عزیز. ببینید مراحل کاشت ایمپلنت برای هر فرد متفاوت هست اما ممکنه کل مراحل از ارزیابی تا کاشت در 4 الی 5 جلسه تمام بشه که در فواصل زمانی مختلف قابل انجام هستند.

 8. دهخدایی گفت:

  سلام مدت زمان ایمپلنت فوری بیشتر هست یا معمولی؟

  1. رویا جمشیدی گفت:

   سلام دوست عزیز. مدت زمان ایمپلنت فوری کمتر از معمولی هست.

 9. سحرا بیجارآبادی گفت:

  سلام ببخشید میشه بفرمایید ایمپلنت دندان چقدر طول میکشد به طور میانگین؟

  1. رویا جمشیدی گفت:

   سلام دوست عزیز. نمی شه به طور قطع گفت مدت زمان کاشت ایمپلنت چقدر هست چون به فاکتورهای متعددی بستگی داره و شرایط هر فرد با هم متفاوت هستش. پیشنهاد می کنیم برای بررسی شرایط تون حتما به کلینیک مراجعه کنید یا اطلاعاتتون رو در فرم های موجود در مقاله وارد کرده تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

 10. سخاوتی گفت:

  درود
  روزتون بخیر. بهترین نمونه برای کاشت دندان از میان برندهای مختلف ایمپلنت چی پیشنهاد می دید؟

  1. رویا جمشیدی گفت:

   سلام روزتون بخیر. ببینید بهترین نوع ایمپلنت به فاکتورهایی مثل جنس، کیفیت و دوام و برند بستگی داره. در حال حاضر برخی از بهترین ایمپلنت ها؛ ایمپلنت کره ای اوستم، بهترین برند ایمپلنت سوئیسی اشترومن یا spi هستش.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *