ایمپلنت دندان, دانستنی های دندانپزشکی

ایمپلنت دندان چیست [5 نکته مهم کاشت دندان + فیلم و عکس]

ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت دندان میله ای باریک و پیچی شکل است که با فیکس شدن در استخوان فک، می توان دندان های دائمی مانند دندان های طبیعی خود فرد را بر روی آن ها قرار داد.

ایمپلنت دندان از جنس تیتانیوم بوده و در عین سازگاری بالا با بدن انسان دچار پوسیدگی، لغزش یا آسیب به فک نمی شود.

کاشت دندان ایمپلنت از سه بخش؛ پایه ایمپلنت، اباتمنت و تاج دندان تشکیل می شود که در ادامه به بررسی بیشتر آن ها می پردازیم.

در علم دندانپزشکی؛ کاشت دندان ایمپلنت، بهترین جایگزین برای دندان های از دست رفته محسوب می شود و به دو شیوه معمولی و فوری قابل انجام است.

در کلینیک دندان پزشکی شبانه روزی دکتر شفیعی در شرق تهران می توان در یک روز خدمات کاشت ایمپلنت انجام داد. با تکمیل فرم زیر می توانید برای رزرو و مشاوره رایگان در این خصوص اقدام نمایید.

جهت دریافت مشاوره تخصصی ایمپلنت دندان رایگان با شماره 09193044338 تماس حاصل فرمایید و با پر کردن فرم زیر، منتظر تماس مشاورین ما باشید.

در ادامه به صورت جامع تر به پرسش “ایمپلنت دندان چیست” پاسخ خواهیم داد. با ما تا انتهای این نوشته همراه باشید و در صورت هر گونه سوال یا مشاوره با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

بهترین راه برای تشخیص اینکه ایمپلنت دندان مناسب شما هست یا نه، باید با یک دندانپزشک ماهر مشاورت کنید. ما در کلینیک شرق تهران، ابتدا یک مشاوره اولیه و ارزیابی کلی از وضعیت بیمار انجام می دهیم.

سپس با بررسی همه جوانب در صورتی که به بیمار اگر شما دارای ویژگی و شرایط زیر هستید، ایمپلنت دندان می تواند جایگزین مناسبی برای دندان های از دست رفته شما باشد:

 • یک یا چند دندان از دست رفته دارید.
 • استخوان فک تان به رشد کامل رسیده باشد.
 • بافت های دهان شما سالم باشد.
 • دچار بیماری خاصی نیستید
 • استخوان کافی برای محکم کردن ایمپلنت ها دارید یا می تواند پیوند استخوان انجام دهید.
 • ظاهر، گفتار، جویدن و هر آنچه مربوط به دندان و دهان است برای شما اهمیت دارد.

اگرچه ایمپلنت دندان یک روش بسیار خوب با ماندگاری بالا است. اما ممکن است برای برخی افراد مناسب نباشد. زنان باردار یا شیرده، افراد دارای بیماری خاص مانند دیابت یا سرطان یا نقص ایمنی بدن از جمله این افراد هستند.

به علاوه افراد فوق؛ کوکان زیر 18 سال نیز در صورت نیاز به ایمپلنت، باید حتما با پزشک مشورت کنند.

انواع ایمپلنت دندان (dental implant) بر اساس نوع فیکسچر و نوع کاشت متفاوت هستند. اما به طور کلی انواع ایمپلنت دندان در ۴ دسته زیر زیر قرار می گیرند:

ایمپلنت داخل استخوانی همانطور که از نامش پیدا است؛ درون استخوان فک قرار داده می شود و معمولا استحکام بالاتری نسبت به نمونه بیرون استخوانی دارد.

زیرا در ایمپلنت بیرون استخوانی؛ ایمپلنت روی استخوان و زیر لثه قرار می گیرد. این نوع کاشت ایمپلنت به علت دریافت نتایج ضعیف تر در بلندمدت به ندرت استفاده می شود.

در مقاله انواع ایمپلنت دندان از سایت دکتر شفیعی با جزپیات بیشتری در این خصوص آشنا می شوید.

در تصویر زیر نیز می توانید تفاوت ایمپلنت با ساختار دندان را مشاهده کنید:

تفاوت ایمپلنت با دندان

مراحل انجام ایمپلنت دندان در ۴ مرحله و به صورت زیر صورت می پذیرد:

مرحله اول؛ مراجعه به دندانپزشک متخصص برای کاشت دندان در کلینیک شرق تهران یک مشاوره بین بیمار و دندانپزشک جهت بررسی سوابق درمانی بیمار، وضعیت فک، دندان ها و سلامت دهان صورت می گیرد.

مرحله دوم؛ مشخص کردن نوع ایمپلنت دندانپزشک با بررسی وضعیت بیمار و مشورت با وی، تصمیم می گیرد که کدام نوع ایمپلنت مناسب وضعیت بیمار است.

مرحله سوم؛ مشخص کردن تعداد ایمپلنت با توجه به تعداد دندان های از دست رفته، فرآیند آماده سازی ایمپلنت انجام می شود.

مرحله چهارم؛ کاشت ایمپلنت با جراحی بافت لثه برداشته و تعدادی سوراخ در استخوان فک جهت فیکس کردن پایه های ایمپلنت ایجاد می شود.

مرحله پنجم؛ قرار دادن دندان ها روی ایمپلنت پس از دوره ۳ تا ۶ ماهه و جوش خوردن ایمپلنت با استخوان فک، تاج دندان های مصنوعی دائمی، روی پایه ها فیکس می شوند.

در صورتی که روند کاشت دندان به صورت ایمپلنت فوری باشد؛ دیگر نیاز به گذراندن بازه رمانی ۳ تا ۶ ماه نیست. پروسه ایمپلنت فوری در کلینیک دندانپزشکی شرق تهران تنها در 3 الی 4 هفته نهایی می شود.

قیمت ایمپلنت دندان بر اساس نوع برند و کشور سازنده آن متفاوت است. قیمت ایمپلنت در کلینیک شرق تهران به همراه روکش pfm، از 13.500.000 تا قیمت های بالاتر با بهترین برندهای روز دنیا مانند ایمپلنت سوئیسی SLA iti وجود دارند.

به علاوه شما عزیزان می توان برای کاشت دندان از شرایط ایمپلنت اقساطی مطب دکتر شفیعی در شرق تهران نیز بهره مند شوید. پیشنهاد می کنیم جهت اطلاع دقیق تر پس از مطالعه این مقاله به لینک زیر مراجعه کنید.

جهت اطلاع از جدیدترین قیمت ایمپلنت 1403 کلیک کنید:
هزینه ایمپلنت دندان

مراقبت های قبل و بعد از جراحی دندان ایمپلنت در کیفیت و ماندگاری آن بسیار موثر است. پیشنهاد می کنیم برای داشتن یک کاشت دندان موفق توصیه های زیر را در نظر داشته باشید:

 • حتما قبل از هر اقدامی قبل از جراحی با دندانپزشک خود مشورت کنید.
 • مصرف سیگار می تواند روند بهبودی شما و عمر ایمپلنت دندان بعد از کاشت را تحت تاثیر قرار دهد. بنابراین از مصرف آن خودداری کنید.
 • به توصیه های پزشک خود گوش کنید و در صورتی که کاندید مناسبی برای کاشت دندان بودید درباره نوع آن و نحوه کاشت صحبت کنید.
 • روند بهبودی ایملپنت دندان و جوش خوردن آن ممکن است چند ماه طول بکشد. در این مدت یک اباتمنت موقت به جای دندان دارید. بنابراین تا بهبودی کامل و آماده شدن برای مراحل بعد کاشت دندان صبوری کنید.
 • بعد از جراحی کاشت دندان مراقبت بهداشت دهان و دندان در روند بهبود و طول عمر آن بسیار موثر است.
 • ویزیت های مجدد به صورت دوره ای با دندانپزشک خود را فراموش نکنید.
 • بعد از جراحی اگر ایمپلنت شما شل یا با درد همراه شد؛ حتما با پزشک خود در میان بگذارید.
عمر ایمپلنت دندان

عمر ایمپلنت دندان بعد از کاشت علاوه بر اینکه به موفقیت آمیز بودن جراحی بستگی دارد، به شیوه زندگی و مراقبت های بعد از آن نیز وابسته است.

ایمپلنت دندان معمولا دائمی هستند. اما در برخی موارد ممکن است پایه های ایمپلنت به درستی با فک جوش نخورد.

در این صورت پس از برداشتن ایمپلنت و تمیز کردن استخوان فک می توان مجدد پس از سه ماه برای کاشت دندان اقدام کرد.

از جمله مزایای ایمپلنت دندان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

در کنار مزایای دندان ایمپلنت ممکن است بعضی عوارض را نیز به همراه داشته باشد. البته در صورت مراجعه به یک کلینیک معتبر و پزشک متخصص با رعایت مراقبت های لازم، می توان این عوارض را تا حد زیادی کاهش داد.

برخی از عوارض ایمپلنت دندان شامل؛ آسیب به دندان طبیعی اطراف در هنگام کاشت، امکان شکستن استخوان فک حین جراحی، احساس لق شدن یا پیچ خوردگی دندان ناشی از شل شدن پیچ اباتمنت و شکستن ایمپلنت می باشند.

در صورتی که در خصوص دندان ایمپلنت دندان چیست به راهنمایی بیشتری نیاز دارید می توانید سوالات خود را برای ما کامنت کنید و یا با قرار دادن شماره تماس خود در فرم های موجود در صفحه، با کارشناسان ما در تماس باشید.


بازگشت به لیست

20 دیدگاه در “ایمپلنت دندان چیست [5 نکته مهم کاشت دندان + فیلم و عکس]

 1. مجید گفت:

  سلام روزتون بخیر. ممنون از مطالب خوبتون. ببخشید قیمت ایمپلنت دندان که گفتید همراه با روکش هست؟ مشاوره رایگان هم دارید؟

  1. رویا جمشیدی گفت:

   سلام دوست عزیز روزتون بخیر. بله قیمت ایمپلنت دندان همراه با روکش pfm هست.

 2. جهان آبادی گفت:

  سلام ممنون از مطالب خوبتون. ببخشید یه سوال در خصوص کاشت دندان و ایمپلنت دندان داشتم. می خواستم بدونم بهترین برند ایمپلنت دندان کدومه؟

  1. رویا جمشیدی گفت:

   سلام دوست عزیز روز تون بخیر. بهترین ایمپلنت دندان در حال حاضر ایمپلنت های کره ای، سوئیسی، آلمانی و آمریکایی هستن که بهترین برند ایمپلنت برای هر کدام از این کشورها متفاوت است. اما به طور کلی ایمپلنت کره ا ی دیو، مگاژن، اوستم جز ایمپلنت های خوب و با قیمت مناسب هستند. سایر برندها هم در متن مقاله بهشون اشاره شده که می تونید مطالعه بفرمایید.

   1. سامان گفت:

    سلام لطفا بفرمائید چرا بعضی ازپزشکان قیمت روکش بصورت جداازافرادمیگیرند،اگرتخلف میباشدبه کجابایدمراجعه کرد.باتشکر

    1. رویا جمشیدی گفت:

     سلام روزتون بخیر
     تخلف نیست بعضی از مجموعه ها ایمپلنت را با روکش ارائه میدن و بعضی بدون روکش و طبق سیاست اون مجموعه هست و تخلفی نمیباشد. در کلینیک دندانپزشکی دکتر شفیعی ایمپلنت همراه با روکش به بیمار ارائه می شود.

 3. بهمنی راد گفت:

  سلام اقای دکتر وقت بخیر. ببخشید ایمپلنت دندان در کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی شما با روکش انجام می شه؟

  1. رویا جمشیدی گفت:

   سلام دوست عزیز روزتون بخیر. بله ایمپلنت دندان با روکش PFM در کلینیک دندانپزشکی دکتر شفیعی انجام می شه.

 4. aatefe گفت:

  سلام خسته نباشید ببخشید برای کاشت دندان و ایمپلنت دندان از بی حسی استفاده می شه یا بیهوشی؟

  1. رویا جمشیدی گفت:

   سلام دوست عزیز سپاس از شما. بله برای کاشت دندان از بی حسی استفاده میشه. به علاوه ایمپلنت دندان با سدیشن هم در کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی شرق تهران نیز انجام می شه. جهت کسب اطلاعات بیشتر می تونید به مقاله ایمپلنت دندان با بیهوشی مراجعه کنید یا با کلینیک تماس بگیرید.

 5. بهاره بهرام فر گفت:

  درود. سپاس از مقاله خوبتون. خیلی خوب توضیح دادید اینکه ایمپلنت چیست و چه مراحلی داره. برای رزرو نوبت می خواستم راهنمایی کنید. ممنونم

  1. رویا جمشیدی گفت:

   سلام دوست عزیز. سپاس از لطف شما. برای رزرو نوبت می تونید اطلاعات تماس تون رو در فرم های موجود در صفحه وارد کنید کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس می گیرند.

 6. شاهین پور گفت:

  سلام وقت بخیر ببخشید فیلم ایمپلنت دندان برای کلینیک دکتر شفیعی هستش؟ توی خود همین کلینیک انجام شده؟؟ یک نوبت برای اخر هفته می خواستم.

  1. رویا جمشیدی گفت:

   سلام دوست عزیز وقت شما هم بخیر. برای نمونه ای از فیلم ایمپلنت دندان برای یکی از مراجعین عزیز در وب سایت قرار داده شده و شما می تونید برای رزرو نوبت فرم های موجود در صفحه رو پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

 7. bahramfard گفت:

  سلام وقت بخیر. خواستم تشکر کنم از تیم حرفه ای کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی دکتر شفیعی. من کاشت ایمپلنت دندان انجام دادم و بسیار راضی بودم.

  1. رویا جمشیدی گفت:

   سلام دوست عزیز. سپاس از نظر لطف شما. موفق باشید

 8. مهراوه آوا گفت:

  سلام وقت بخیر. فیلم ایمپلنت دندان که گذاشتید در کلینیک دندانپزشکی دکتر شفیعی انجام شده؟ می خواستم نوبت بگیرم

  1. رویا جمشیدی گفت:

   سلام وقت بخیر. بله فیلم ایمپلنت دندان برای یکی از مراجعین کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی دکتر شفیعی هستش. برای رزرو نوبت می تونید شماره اتون رو در فرم های موجود در صفحه قرار بدید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند و یا با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید و نوبت رزرو کنید.

 9. سیدحسین هاشمی گفت:

  با سلام خدمت شما، بهتون خسته نباشید میگم. از سایت دکتر شفیعی بخاطر انتشار این مقاله تشکر میکنم. مقاله رو بخونین قطعا براتون مفید خواهد بود.

  1. رویا جمشیدی گفت:

   سلام دوست عزیز سپاس از نظر مثبت شما🌹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *