دانستنی های دندانپزشکی

آیا ایمپلنت دندان درد دارد؟ (چند روز طول میکشد + 2 مسکن قوی)

آیا ایمپلنت دندان درد دارد

اگر در صدد کاشت دندان هستید و به دنبال پاسخ این سوال که “آیا ایمپلنت دندان درد دارد؟” باید گفت که بله! کاشت هر گونه دندان و جراحی پیوند استخوان با درد همراه هست.

اما میزان و شدت درد ایمپلنت دندان در هر فرد و متناسب با شرایط وی متفاوت است. به علاوه با وجود روش های تسکین درد مانند استفاده از بی حسی یا سدیشن و بیهوشی، امروزه کاشت ایمپلنت دندان با درد بسیار کمی همراه است.

اما با از بین رفتن اثر مواد بی حسی و بیهوشی؛ درد مجدد احساس می شود که مسکن قوی برای درد ایمپلنت توسط دندانپزشک تجویز می شود.

در دندانپزشکی شبانه روزی شرق تهران؛ از جدیدترین شیوه کاشت دندان یعنی ایمپلنت دندان با سدیشن برای افرادی که تحمل درد ایمپلنت را ندارند و یا از جراحی ترس دارند استفاده می شود تا بدون هیچ نگرانی، کاشت دندان خود را انجام دهند.

جهت دریافت مشاوره تخصصی ایمپلنت دندان رایگان با شماره 09193044338 تماس حاصل فرمایید و با پر کردن فرم زیر، منتظر تماس مشاورین ما باشید.

در ادامه این مقاله به جوانب مختلفی از این پرسش که “آیا ایمپلنت دندان درد دارد؟” و تا چند روز طول میکشد می پردازیم.

شاید برای شما هم این سوال به وجود آمده باشد که کدام مراحله ایمپلنت درد دارد؟ یا بیشتر از بقیه مراحل ممکن است درد داشته باشد! در ادامه هر کدام از مراحل ایمپلنت دندان را با هم بررسی می کنیم:

پس از معاینات و آزمایشات اولیه دندانپزشک اقدام به کاشت ایمپلنت دندان می کند. به این صورت که پس از کشیدن دندان های از دست رفته بسته به تعداد ایمپلنت مورد نیاز، کاشت انجام می شود.

در این مرحله پایه ایمپلنت در لثه قرار می گیرد. این مرحله ممکن است با کمی درد همراه باشد که با بی حسی موضعی حین کاشت و مسکن های تجویزی پس از آن، درد ایمپلنت دندان در این مرحله کاهش می یابد.

پس از سه تا شش ماه از مرحله اول، نوبت به قرارگیری اباتمنت بر روی پایه ایمپلنت می رسد. اباتمنت قطعه ای فلزی است که وظیفه اتصال پایه ایمپلنت با تاج دندان را برعهده دارد.

این مرحله نیز با بی حسی موضعی انجام می شود و بیمار دردی را در حین قرارگیری اباتمنت در لثه متوجه نمی شود.

تنها پس از رفع اثر بی حسی ممکن است احساس درد جزئی داشته باشد که می تواند از مسکن های تجویز شده استفاده کند.

مرحله سوم کاشت ایمپلنت دندان که مرحله نهایی نیز می باشد عملیات قالب گیری و قرار دادن روکش دندان است که توسط دندانپزشک انجام می شود.

در پایان با گذاشتن عاج دندان بر روی پایه ایمپلنت عملیات کاشت دندان ها به پایان می رسد که درد چندانی ندارد و بیمار با آرامش مراحل کاشت ایمپلنت دندان را به پایان می رساند.

درد ایمپلنت اگر بین 7 تا 10 روز باشد طبیعی است. در این مدت بیمار با مصرف مسکن و آنتی بیوتیک تا حد زیادی با کاهش درد مواجه خواهد شد.

اما در صورتی که در هفته های بعد از کاشت ایمپلنت، به جای کاهش، درد رو به افزایش بود و با تورم و قرمزی لثه نیز همراه بود می بایست در اولین فرصت به پزشک مراجعه کرد.

در ادامه میزان درد در روزهای پس از کاشت ایمپلنت دندان را به نقل از متخصصین ایمپلنتولوژی کلینیک دندانپزشکی شرق تهران بررسی خواهیم کرد:

همانطور که گفته شد در هفته اول کاشت درد ایمپلنت کاملا طبیعی است و جای نگرانی ندارد. در این مدت کافی است مسکن ها و داروهای تجویز شده توسط پزشک را مصرف کنید.

در هفته دوم پس از کاشت ایمپلنت به علت استفاده از مسکن ها و آنتی بیوتیک ها می بایست روند درد ایمپلنت دندان رو به کاهش باشد.

در این مدت التهاب و ورم لثه نیز تا حد زیادی فروکش خواهد کرد. اما دوز داروها را تا پایان درد و التهاب بهتر است مصرف شود.

اما اگر پس از یک ماه همچنان با درد ایمپلنت خود کلنجار می روید و به جای بهبودی با التهاب و تورم بیشتری مواجه شدید؛ امکان بروز عفونت و پس زدن ایمپلنت دندان وجود دارد.

بنابراین سریعا به پزشک خود مراجعه کرده و روند درمان را جدی تر پیگیری کنید.

در صورتی که تا یکسال بعد از ایمپلنت همچنان درد وجود داشته باشد، احتمال بسیار زیاد روند کاشت ناموفق بوده و باید مجدد کل روند بررسی شود. علت درد ایمپلنت بعد از یکسال می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • پس زدن ایمپلنت
 • آسیب دیدن بافت لثه و رشته های عصبی
 • عفونت
 • ایجاد فشار زیاد به ایمپلنت ها
 • خونرسانی ضعیف به بافت لثه
 • واکنش های آلرژیک

مقاله پیشنهادی:
ایمپلنت دندان چیست

مسکن قوی برای درد ایمپلنت دندان معمولا توسط دندانپزشک و در صورت شدید بودن درد تجویز می شود. مسکن هایی مانند مفناميك اسيد يا حتی استامينوفن با دوز ۴۰۰ تا ۶۰۰ میلی گرم از مرسوم ترین مسکن ها هستند.

دوز مصرفی این مسکن ها در بازه های 6 تا 8 ساعته به تشخیص پزشک تجویز می شود.

علاوه بر مسکن قوی برای درد ایمپلنت، راه های زیر نیز می توانند در پیشگیری از درد آن موثر باشند:

 1. استفاده از کمپرس یخ: برای کاهش تورم و درد، استفاده از کمپرس یخ برای کاهش تورم بافت‌های اطراف ایمپلنت بسیار موثر است.
 2. رعایت بهداشت دهان و دندان: پس از جراحی، رعایت نکات بهداشتی مانند استفاده از دستمال‌های مرطوب برای تمیز کردن دهان، جلوگیری از خوردن غذاهای سخت و داغ و استفاده از مواد ضد عفونی مهم است.
 3. مصرف غذاهای نرم و سرد: در روزهای اول پس از جراحی، از غذاهای نرم و سرد استفاده کنید تا به ترمیم سریع‌تر بافت‌ها کمک کنید.

جهت دریافت مشاوره تخصصی ایمپلنت دندان رایگان با شماره 09193044338 تماس حاصل فرمایید و با پر کردن فرم زیر، منتظر تماس مشاورین ما باشید.

برای درمان درد ایمپلنت دندان (Dental implant pain) و جلوگیری از عفونت مهم ترین نکته استفاده از مسکن و آنتی بیوتیک است.

به علاوه مراجعه به مراکز معتبر و پزشکان متخصص نیز در کاشت ایمپلنت موفق و با کیفیت اهمیت بسیاری دارد.

درد ایمپلنت دندان

پس از کاشت دندان علاوه بر مسکن قوی برای درمان درد ایمپلنت؛ رعایت بهداشت دهان، استفاده از مواد ضد عفونی کننده و قرقره کردن آب نمک نیز می تواند در جلوگیری از بروز عفونت تاثیر گذار باشند.

البته تا حد زیادی درد ایمپلنت دندان طبیعی است و ممکن است بین 7 تا 10 روز نیز طول بکشد. اما در صورتی که درد ادامه دار شد و شدت بیشتر همراه با التهاب شد حتما به پزشک مراجعه کنید.

اگر در خصوص درد ایمپلنت دندان و به طور کلی کاشت دندان سوال دارید می توانید از طریق کامنت با ما در ارتباط باشید. در اولین فرصت پاسخگوی شما عزیزان هستیم.

برخی مواقع بیمار تراکم استخوان کافی برای کاشت ایمپلنت ندارد. پس از کشیدن دندان های از دست رفته، دندانپزشک استحکام بافت لثه و استخوان را چک می کند.

سپس در صورت کافی نبودن بافت لثه و تراکم استخوان فک اقدام به جراحی و پیوند استخوان می کند.

جراحی پیواند استخوان طبیعتاً با درد همراه است. اما دندانپزشک از بی حسی و بیهوشی برای از بین بردن درد حین جراحی استفاده می کند. به همین علت بیمار نگرانی برای درد جراحی پیوند استخوان برای کاشت دندان ندارد.

با از بین رفتن اثر مواد بی حسی و بیهوشی ممکن است درد لثه و استخوان بروز پیدا کند. در این صورت پزشک مسکن قوی برای درد ایمپلنت و آنتی بیوتیک تجویز می کند.

 • آیا ایمپلنت درد دارد؟

  مراحل کاشت دندان به علت تزریق مواد بی حسی تقریبا بدون درد انجام می شود و در صورت احساس درد پس از پایان کار نیز با کمپرس یخ و مسکن می توان آن را بر طرف کرد.

 • درد ایمپلنت تا چند روز ادامه دارد؟

  درد ایمپلنت دندان ممکن است میزان و مدت زمان آن در هر کسی متفاوت باشد. اما معمولا بین 7 تا 10 روز طول میکشد.

 • برای کاهش درد ایمپلنت چه باید کرد؟

  اقداماتی مانند کمپرس سرد، مسکن های قوی و رعایت بهداشت دهان در کاهش درد ایمپلنت بسیار موثر هستند.

 • مسکن قوی برای درد ایمپلنت چیست؟

  مرسوم ترین مسکن قوی برای درد ایمپلنت مفنامیک اسید یا استامنیفون است که دوز آن توسط پزشک تجویز می شود.

 • بعد از ایمپلنت چند روز درد داریم؟

  بسته به نوع ایمپلنت، آستانه درد شما و اینکه چه اقداماتی علاوه بر ایمپلنت برای شما انجام شده است، ممکن است از 3 تا 10 روز احساس درد داشته باشید.

بازگشت به لیست

16 دیدگاه در “آیا ایمپلنت دندان درد دارد؟ (چند روز طول میکشد + 2 مسکن قوی)

 1. لاله کورانی گفت:

  سلام روزتون بخیر. مرحله بعد از کشیدن دندان قرار دادن ایمپلنت هست درسته؟ و اینکه ایا مرحله دوم ایمپلنت درد دارد؟

  1. رویا جمشیدی گفت:

   سلام دوست عزیز روزتون بخیر باشه. مرحله بعد از کشیدن دندان اگر تراکم استخوان فک خوب باشد، بله کاشت ایمپلنت است که از بی حسی استفاده می شود و شما دردی را احساس نمی کنید و بعد این مرحله نیز مسکن قوی برای درد ایمپلنت دندان توسط پزشک تجویز می شود.

 2. شعبان خانی گفت:

  سلام ممنون از مطالب خوبتون می خواستم بدونم درد ایمپلنت دندان چند روز طول میکشد

  1. رویا جمشیدی گفت:

   سلام دوست عزیز سپاس از نظر شما
   درد ایمپلنت به طور معمول بین 7 تا 10 روز ممکن است طول بکشد که در صورت شدید بودن درد می توانید از مسکن های تجویز شده استفاده کنید.

 3. دهقان فر گفت:

  ایمپلنت دندان درد دارد؟ 2 مسکن قوی برای درد ایمپلنت معرفی می فرمایید؟

  1. رویا جمشیدی گفت:

   سلام دوست عزیز بله برخی مراحل کاشت دندان ممکنه درد داشته باشه. اما برای تسکین درد ایمپلنت دندان از دو مسکن قوی مفنامیک اسید و استامینیفون می تونید استفاده کنید.

 4. دادخواه الهام گفت:

  سلام میشه بفرمایید درد ایمپلنت تا چند روز ادامه دارد؟

  1. رویا جمشیدی گفت:

   سلام درد ایمپلنت ممکنه از 7 تا 10 روز طول بکشد که می توانید از مسکن قوی برای درد ایمپلنت استفاده کنید. البته در صورت تجویز پزشک

 5. سخاوت نیا گفت:

  کدام مرحله ایمپلنت درد دارد؟ مسکن قوی برای درد ایمپلنت چی پیشنهاد می کنید؟

  1. رویا جمشیدی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   به طور کلی برای انجام ایمپلنت از بی حسی موضعی یا بیهوشی و سدیشن استفاده می شه که بیمار دردی حین کاشت ایمپلنت احساس نکنه. در مقاله سدیشن در دندانپزشکی بیشتر به این مسئله پرداختیم که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید. مسکن قوی برای درد ایمپلنت هم معمولا مفنامیک اسید و استامنیفون تجویز میشه که باید ببینید صلاح دید پزشک تون در این باره متناسب با شرایط شما کدوم هست.

 6. damghani گفت:

  سلام اقای دکتر وقت بخیر. من دو تا از دندان هامو از دست دادم. آیا ایمپلنت درد دارد؟ چون می ترسم از کاشت دندان

  1. رویا جمشیدی گفت:

   سلام دوست عزیز
   اینکه آیا ایمپلنت دندان درد دارد یا خیر، به آستانه تحمل هر فرد هم بر می گرده. اما به طور کلی چون از بی حسی یا سدیشن در دندانپزشکی شبانه روزی شرق تهران استفاده میشه بیمار حین کاشت دندان چیزی متوجه نمیشه. برای درد بعد از کاشت هم مسکن قوی برای درد ایمپلنت تجویز میشه. بنابراین نگران نباشید.

 7. محراب جوادی گفت:

  علت درد ایمپلنت بعد از یکسال رو می فرمایید. من پارسال در یک کلینیک کار ایمپلنت انجام دادم هنوز درد دارم بعضی وقتها

  1. رویا جمشیدی گفت:

   سلام دوست عزیز. کاشت ایمپلنت دندان برای شما موفقیت آمیز نبوده و وقتی بعد از یک درد ایمپلنت دارید حتما باید به پزشم مراجعه کنید تا بررسی بشه.

 8. حسام آبادی گفت:

  سلام روزتون بخیر
  برای کاهش درد ایمپلنت چه باید کرد؟ میشه مسکن قوی برای درد ایمپلنت معرفی کنید

  1. رویا جمشیدی گفت:

   سلام دوست عزیز روز بخیر. بهترین راه برای تسکین درد ایمپلنت دندان بلافاصله بعد از کاشت می تونید کمپرش یخ بذارید، غذاهای نرم مصرف کنید و از مسکن قوی برای درد ایمپلنت مثل مفنامیک اسید یا استامنیفون استفاده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *